Polecamy

Duchowość

„Rozważania na piasku” autor:  Alessandro Pronzato  -> To książka, która z pewnością nie zaszkodzi nikomu. Zaledwie 170 stron może na nowo zmienić Twój sposób modlitwy i bycia z Panem Bogiem. 

„Opowieści Pielgrzyma” autor:  Anonim -> Jedna z najlepszych, napisana w lekki sposób książek o modlitwie Jezusowej. Główny bohater uczy nie tylko siebie, ale przede wszystkim czytelnika tego, w jaki sposób ciągle się modlić. 

Religia w powieściach

„Chata” autor: Young Paul, wyd: Wydawnictwo Nowa Proza -> Pozycja ta z pewnością nie jest najbardziej ortodoksyjną opcją katolicką. Lekka w czytaniu opowieść o człowieku i jego trudnościach w przeżywaniu bólu łamie wiele schematów w myśleniu o Bogu. Z pewnym dystansem w czytaniu dobra pomoc w odkrywaniu Boga. 

„Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy” autor: Michael D. O’Obrien -> Jest to opowieść o mnichu z bujną przeszłością, którego papież wysyła na tajną i niebezpieczną misję, dla ratowania kościoła i świata. 

Małżeństwo

„Małe zbrodnie małżeńskie” autor: Eric-Emmanuel Schmitt -> krótki i bardzo wciągający dramat o niegdyś zakochanych w sobie małżonkach.

„Psychologia miłości” autor: Bogdan Wojciszke -> Książka ta w ciekawy sposób opisuje miłość pomiędzy mężczyzną i kobietą poprzez pryzmat współczesnej psychologii.

„Moralność życia małżeńskiego” autor ks. Adam Kokoszka -> Autor bez ogólników i unikania szczegółów opisuje kwestie moralne dotyczące współżycia seksualnego małżonków oraz innych kwestii związanych z rodzicielstwem takich jak np. zapłodnienie in vitro.

„Słownik biblijny. Małżeństwo – rodzina – seksualność” autor Marek Babik -> Obszerne opracowanie tekstów biblijnych odnoszących się do życia małżeńskiego. W książce omówione są wszystkie hasła, które kojarzą się z seksualnością. 

„Od zakochania do pełni miłości” praca zbiorowa -> To zbiór cenionych i doświadczonych autorów, którzy w przystępny i rzetelny sposób omawiają zagadnienie miłości w różnych aspektach.

„Małżeństwo, przemyśl to!” autor: Bogna Białecka -> Co możemy zrobić, żeby miłość naprawdę była na całe życie? Świetna pozycja i dla narzeczonych i dla małżonków.

"Kobieta i mężczyzna. Boska miłość." autor: Joachim Badeni

"Tato, gdzie ja mam te plemniki?"autor: Marek Babik 


Linki

www.dominikanie.pl - główna strona dominikanów w Polsce

www.wdrodze.pl -> wydawnictwo dominikańskie

www.dsft.dominikanie.pl -> Dominikańska Szkoła Filozofii i Teologii

www.rodzina-naturalnie.pl -> nauka NPR, możliwość osobistego kontaktu i konsultacji z instruktorem NPR

www.rekolekcje.dominikanie.pl -> ośrodek rekolekcyjny w Korbielowie. Na stronie można znaleźć propozycje warsztatów, konferecnji, rekolekcji dla małżeństw.